Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

cena od 63 880 Kč termín: 30.10.2018 délka: 19 dní (zájezd č. 445794)

19 - denní zájezd

Domov Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, delfíni a manty v Pacifiku, bílé pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky. Provází PhDr. Pavla Teichmanová.

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 3. den:přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, chrám Svaté Panny Guadalupské, která byla v roce 1945 prohlášena Svatým stolcem patronkou a ochránkyní celé Ameriky, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, odpoledne přejezd pronajatým minibusem mexickými horami do Oaxaky
4. den:nejkrásnější koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek v klášteře Santo Domingo, zlatá Růžencová kaple, tajemné město Zapotéků a Mixtéku na stolové hoře MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů Ameriky v EL TULE - dva až tři tisíce let starý cypřiš.
5. - 6. den:přejezd na pobřeží PACIFIKU - rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a relaxace s ochutnávkou koktejlů a mořských plodů, fakultativně výlet na moře a do okolních rajských zátok s možností pozorování delfínů, mant a karet. Noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.
7. - 8. den:malebné indiánské i koloniální město SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS ve státě Chiapas se zářivě barevnou katedrálou a živým indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým minibusem do GUATEMALY.
9. den:PANAJACHEL – pestré městečko na březích kráterového jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou tradičních indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN a nezapomenutelným setkáním s místním prapodivným božstvem Maximonem.
10. - 11. den:přejezd minibusem do HONDURASU, návštěva věhlasných ruin mayského města COPÁN s pozůstatky pyramid, teras, schodišť, náměstí, stél a soch mayskych panovníků. Přejezd do nejvýznamější mayské oblasti PETÉNU - živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá.
12. den:návštěva největší mayské lokality pod ochranou UNESCO TIKAL - město ukryté v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší pyramidové chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule. Návrat pronajatým minibusem do MEXIKA.
13. den:návrat pronajatým minibusem do MEXIKA, odpoledne výlet k pověstným modrým kaskádám AQUA AZUL s možností koupání či ochutnávkou výtečných místních ryb. Cestou ještě krátká zastávka u 35 m vysokého vodopádu MISOL HA s tajemnou jeskyní. Večer živé městečko PALENQUE, ubytování v hotelu.
14. den:prohlídka sugestivních mayských ruin PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. Odpoledne přejezd minibusem do pirátského města CAMPECHE na břehu Mexického zálivu, které je od roku 1999 součástí kulturního dědictví UNESCO.
15. den:poloostrov YUCATÁN, návštěva mayských měst v džungli - Palác masek v KABAHU s bohatou ornamentální výzdobou, Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, na závěr metropole YucatÁnu - velkolepé koloniální "město sisálu" MERIDA.
16. - 17. den:nejznámější mayská lokalita CHICHEN ITZÁ s Kukulkánovou pyramidou a největším hřištěm na pelotu, pradávné mayské studny CENOTY, západní pobřeží yucatanského poloostrova – ve stýtě Quintana Roo - koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích. Pro zájemce možnost návštěvy TULUMU - jediného mayského města ležícího na mořském pobřeží nebo koupání v CENOTECH - pradávných mayských studnách často ukrytých v krasové jeskyni.
18. - 19. den:odpoledne přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

36 500 Kč
Základní cena od 36 500 Kč

Guatemala

Guatemala
Guatemala nabízí splnění všech snů, o kterých jsme snili nad dobrodružnými knížkami Oty Batličky, Vojtěcha Friče, Hanzelky a Zikmunda...  Jenomže v jejich knihách prožívali dobrodružství cizí hrdinové, zatímco v Guatemale se jimi můžete stát Vy! Ty největší taháky představuje výstup na nejvyšší vrchol…
termín: 01.02.2019 délka: 16 dní
69 990 Kč
Základní cena od 69 990 Kč

Tajemná Guatemala

Guatemala
Guatemala City • Antigua • Chichicastelango • jezero Atitlán • San Juan de la Laguna • Santiago Atitlán • Quetzaltenango • San Adrés Xecul • Totonicapán • Fuentes Georginas • Zunil • Iximche • Yaxhá • Topoxté • Tikal • Guatemala City Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků :…
termín: 15.02.2019 délka: 10 dní
93 900 Kč
Základní cena od 93 900 Kč

Mayský okruh (Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize)

Guatemala, Rio Dulce
TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – QUIRIGUA – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN. Poznejte všemožné aspekty mayské kultury, počínaje nádhernými…
termín: 27.11.2018 délka: 17 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Guatemala Aeropuertola Aurora 17 °C
Huehuetenango 15 °C
Puerto Barrios 25 °C

Základní informace

Guatemala

Guatemala
Hlavní město: Guatemala
Počet obyvatel: 9 565 245
Měna: GTQ
Rozloha: 108,889 km2

Místopisy

  • Centrální vrchovina

    Region Centrální vrchovina se rozkládá kolem hlavního města země Guatemala City. Na severu přechází v region Petén.

  • Západní vrchovina

    Zřejmě nejkrásnější část Guatemaly. Region charakterizují především tyto dva hlavní znaky: pásmo sopek na jižní straně a vysoké horské hřbety na severní straně. Největší z…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://guatemala.vasezajezdy.cz/zajezdy/mexiko-guatemala-a-honduras-kolebky-mayu-445794/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://guatemala.vasezajezdy.cz